Drahí priatelia!

S potešením Vám oznamujeme, že autoritatívna porota zložená z profesionálnych umelcov Ruska určila víťazov súťaže „Rusko mojimi farbičkami. 75 rokov spoločného víťazstva.“ Tento rok v každej kategórii boli vyhodnotené nominácie: „Za najlepšie zvládnutie témy“, „Za najlepšiu kresbu“, „Za najlepšie farebné stvárnenie“ a „Ohodnotenie mladého umelca“.

 

Členovia poroty:

Vyboržanin Valerij, umelecký kritik, vedúci umeleckého združenia „Partnerstvo putovných umeleckých výstav 21. storočia“ (Petrohrad),

Stojkina Elica, umelecká ilustrátorka, víťaka mnohých súťaží v Európe, členka Únie ruských umelcov v Sofii (Bulharsko);

Nikolaj Duľko, profesionálny umelec, člen Zväzu umelcov Ruska, člen Zväzu dizajnérov Ruska (Tver),

 Anna Vinogradovová, profesionálna umelkyňa, riadna členka ASOPA, USA (Stands for American Society of Portrait Artists) (Petrohrad);

Viačeslavovová Ľubov, profesionálna umelkyňa, členka Zväzu umelcov v Petrohrade (Petrohrad); osobitná členka poroty v nominácii „Ohodnotenie mladého umelca“,

 Belozerskaja Alisa, 11 rokov (Petrohrad).

Vzhľadom na zložitú epidemiologickú situáciu sa rozhodlo aj o zriadení špeciálnych cien Ruského veľvyslanectva na Slovensku, ktoré vás bude informovať o dátume a mieste odovzdania cien a diplomov. 12. júna pri príležitosti Dňa Ruska otvoríme online-výstavu diel víťazov súťaže.Sledujte naše správy na elektronických zdrojoch Veľvyslanectva.

Srdečne blahoželáme víťazom a želáme všetkým účastníkom súťaže úspešné zakončenie školského roka!

 

Дорогие друзья!

Мы рады сообщить вам, что авторитетное жюри, состоящее из профессиональных художников России, определило победителей конкурса рисунков «Россия моими красками. 75 лет нашей общей Победы». В этом году в каждой категории были выделены номинации «За лучшее раскрытие темы», «За лучший рисунок», «За лучшее решение в цвете», «Оценка юного художника».
В жюри вошли:
Выборжанин Валерий, искусствовед, руководитель художественного объединения «Товарищество передвижных художественных выставок XXI века» (г. Санкт-Петербург);

Стойкина Елица, художник иллюстратор, призер многих конкурсов в Европе, член Союза русских художников г. София (Болгария);

Дулько Николай, профессиональный художник, член Союза художников России, член Союза дизайнеров России (г. Тверь);

Виноградова Анна, профессиональный художник, действительный член АСОПА, США (stands for American Society of Portrait Artists) (г. Санкт-Петербург);

Вячеславова Любовь, профессиональный художник, член Санкт-Петербургского Союза Художников, (г. Санкт-Петербург);

Специальный член жюри в номинации «Оценка юного художника» – Белозерская Алиса, 11 лет (г. Санкт-Петербург).

Кроме того, с учетом сложной эпидемиологической ситуации, было решено также учредить специальные призы Посольства России в Словакии.

12 июня с.г. по случаю Дня России будет опубликована онлайн-выставка победителей конкурса. О дате и месте вручения призов и дипломов сообщим дополнительно. Следите за нашими новостями на электронных ресурсах Посольства.

От всей души поздравляем победителей и желаем всем участникам конкурса отличного завершения учебного года!

 

Čís.

Nominácia

Miesto

Priezvisko a meno

Názov práce

Vek

Škola

6-8 rokov

  1.  

Pre najlepšie odhalenie témy

 

1

Ella Šuchtová

Šťastný vojak - osloboditeľ

8 rokov

Základná škola T. J. Moussona, Michalovce

  1.  

 

2

Sofia Oravczová

Bez názvu

 

7 rokov

Základná škola Československej armady 15, Moldava nad Bodvou

  1.  

 

3

Maroš Feckanin

Víťazstvo

6 rokov

Základná škola, Staničná 13, 040 01, Košice

  1.  

Pre najlepšiu kresbu

 

1

Timofej Yepikhin

Vojnu nikdy znovu!

8 rokov

Slovensko-ruská základná škola, Bratislava  

  1.  

 

2

Bianka Coganová

Víťazstvo

 

8 rokov

Základná škola T. J. Moussona, Michalovce

  1.  

 

3

Viliam Husár

Víťazstvo 1945 - Moskva-Bratislava

7 rokov

Slovensko-ruská základná škola, Bratislava  

  1.  

Pre najlepšie farebné riešenie

 

1

Stepan Šikovs

Vojna a mier

8 rokov

Slovensko-ruská základná škola, Bratislava  

  1.  

 

2

Ella Maďarová

9. máj - víťazstvo. Za Slovensko

8 rokov

Slovensko-ruská základná škola, Bratislava  

  1.  

 

3

Sabína Šimčíková

Rusko mojimi farbami

 

6 rokov

Súkromná základná škola – Primaskola, Sabinov

9-12 rokov

  1.  

Pre najlepšie odhalenie témy

 

1

Erika Vilímová

Naše spoločné víťazstvo

11 rokov

Základná škola, Nábrežná 845/17, Kysucké Nové Mesto

  1.  

 

2

Peter Terkoš

«Не смейте трогать монумент! Не вами он был здесь поставлен!»

9 rokov

Základná škola s MŠ, Kamenica nad Cirochou

 

  1.  

 

3

Orozs Martin

Víťazný tank 2. svetovej vojny

12 rokov

Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice

  1.  

Pre najlepšiu kresbu

 

1

Olejárová Liana

Vítazi a porazení

11 rokov

Spojená škola Základná škola, Svidník

  1.  

 

2

Kubala Patrik

 

Výročie veľkého víťazstva

10 rokov

Základná škola Rozmarínová 1, Komárno

  1.  

 

3

Sophia Anna Hajso

Bez názvu

 

10 rokov

Základná škola Československej armady 15, Moldava nad Bodvou 

  1.  

Pre najlepšie farebné riešenie

 

1

Patricia Oravczová

Bez názvu

 

10 rokov

Základná škola Československej armady 15, Moldava nad

  1.  

 

2

Vojtech Kárpáty

 

Слава освободителям

11 rokov

Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice

  1.  

 

3

Júlia Várošová

 

 

Moskva maja krasivaja

12 rokov

Základná škola, Nábrežná 845/17, Kysucké Nové Mesto

13-15 rokov

  1.  

Pre najlepšie odhalenie témy

 

1

Jakub Tomášik

Deň Víťazstva nad fašizmom

13 rokov

Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice

  1.  

 

2

Gabriela Gavlašová

75 rokov víťazstva

14 rokov

Základná škola, Nábrežná 845/17, Kysucké Nové Mesto

  1.  

 

3

Natáli Sýkorová

75 rokov víťazstva

14 rokov

Základná škola, Nábrežná 845/17, Kysucké Nové Mesto

  1.  

Pre najlepšiu kresbu

 

1

Matuš Sisol

Vojaci v zákope

14 rokov

Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice

  1.  

 

2

Jakub Sombaty

День Победы 

14 rokov

Gymnázium Alberta Einsteina, Bratislava

  1.  

 

3

Zuzana  Kaňková 

Víťazstvo mojimi očami dnes 

16 rokov

Gymnázium Alberta Einsteina, Bratislava 

 

  1.  

Pre najlepšie farebné riešenie

1

Daniela Žilková

75 rokov víťazstva

14 rokov

Základná škola, Nábrežná 845/17, Kysucké Nové Mesto

  1.  

 

2

Olívia Salem

Vojačka riadiaca dopravu

14 rokov

Gymnázium Alberta Einsteina, Bratislava

  1.  

 

3

Sandra Molnarová

Bez názvu

 

15 rokov

Základná škola Československej armady 15, Moldava nad Bodvou

Samostatná nominácia. Hodnotenie mladého umelca

 

  1.  

Hodnotenie mladého umelca

1

Andrej Chren

Kozácka jazda

9 rokov

Základná škola Jána Vojtecha Šimka Žitavany

  1.  

Hodnotenie mladého umelca

1

Vanda Výbošteková

Nastenka

14 rokov

Základná škola A.Sládkoviča, Sliač

  1.  

Hodnotenie mladého umelca

2

Ema Olejová

 

Znova zvíťazíme spolu

11 rokov

Základná škola, Školská 3,  Spišské Podhradie

  1.  

Hodnotenie mladého umelca

3

Sofia Oravczová

Bez názvu

 

7 rokov

Základná škola Československej armady 15, Moldava nad Bodvou

Cena Veľvyslanectva za originálny prístup

  1.  

Cena Veľvyslanectva za originálny prístup

Porubčan 

Tomáš

S úsmevom

14 rokov

Základná škola, Kysak

  1.  

Cena Veľvyslanectva za originálny prístup

Soročin Matej

Vojnu nie. Technika – koláž - počítačová grafika

14 rokov

ZŠ Pugačevova

  1.  

Cena Veľvyslanectva za originálny prístup

Valaliková Tamara

Bojovali za mier. Technika – koláž - počítačová grafika

14 rokov

ZŠ Pugačevova

 

Špeciálná cena Veľvyslanectva

 

Čís.

Priezvisko a meno

Názov práce

Vek

Škola

 

Denisa Pomikalová

Farebná dušička

6 rokov

Základná škola s MŠ V.Záborského, Levická 737, 95201 Vráble

 

Diana Pomikalová

Победа «75»

9 rokov

Základná škola s MŠ V.Záborského, Levická 737, 95201 Vráble

 

Hugo Popovič

Pamätník oslobodenia v obci Skaroš

10 rokov

Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice

 

Nina Lenártová

Vďaka za mier!

 

10 rokov

Základná škola, Kluknava 43

 

Michal Borguľa

Vojenská prehliadka na Červenom námestí

11 rokov

Základná škola M.R. Štefánika, Grosslingova, Bratislava

 

Tamara Michaela Kubovová

Slovanské priateľstvo v ťažkej chvíli

11 rokov

Základná škola, Brezová 19, Piešťany

 

Adam Hruška 

Vojna lôpt

11 rokov

Základná škola Nábrežná 845/17 Kysucké Nové Mesto

Trieda

 

 

Alžbeta Mažeriková

Пискарёвское кладбище – Символ Памяти и Победы

12 rokov

Osloboditeľov 204      067 83, Kamenica nad Cirochou

 

Veronika-Kinga Oravczová

Bez názvu

 

12 rokov

Základná škola Československej armady 15, Moldava nad Bodvou

 

Sebastián Ruščák

75 rokov spoločného Víťazstva

12 rokov

Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice

 

Vanesa Vysoká

Z tmy do svetla

12 rokov

Základná škola, Rejdová 43, 049 26

 

Paulína Slebodníková

Boj o Petrohrad/Leningrad

13 rokov

Základná škola, Nad Medzou 1, 052 01 Spišská Nová Ves

 

Daniela Gdovinová

Niečo nás spája

13 rokov

Spojená škola Dukelská, Giraltovce

 

Sofia Marcineková

Rusko - krajina neobmedzených možností

13 rokov

Spojená škola Dukelská, Giraltovce

 

Andrea Žilková

75 rokov víťazstva

14 rokov

Základná škola, Nábrežná 845/17, Kysucké Nové Mesto

 

Ronald Gazdag

Bratstvo slobody

15 rokov

Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice

 

Alexandra Mária Grežďová 

Váha mieru

15 rokov

Gymnázium Alberta Einsteina, Bratislava

 

Ben Katrenic

Bez názvu

 

15 rokov

Základná škola Československej armady 15, Moldava nad Bodvou

 

 

 

Vážení učitelia,

milí žiaci,

pri príležitosti 75. výročia Víťazstva v druhej svetovej vojne Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku a Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave usporiadajú v dňoch 6. až 24. apríla tematickú umeleckú súťaž detskej kresby „Rusko mojimi farbami. 75 rokov nášho spoločného Víťazstva. “

K účasti sú pozvaní slovenskí školáci vo veku od 6. do 15. rokov. Vzhľadom na súčasnú zložitú epidemiologickú situáciu prosíme o zasielanie prác v elektronickej podobe (formát jpg, maximálny obsah 1 správy - 25 MB) na  e-mail ambasada.rus@gmail.com  s uvedením nasledujúcej informácie:

Priezvisko ________________________

Meno ____________________________

Vek _________________________

Škola __________________________

Trieda ___________________________

Adresa školy _____________________

Učiteľ _________________________

Kontakty na učiteľa _________________

Názov obrázku _________________

Práce zaradí do troch kategórií a zhodnotí  kompetentná porota:

1. kategória  - účastníci vo veku 6-8 rokov;

2. kategória - účastníci vo veku 9-12 rokov;

3. kategória - účastníci vo veku 13-15 rokov.

Autori najlepších prác v každej kategórii získajú diplomy a hodnotné ceny. Po zhodnotení výsledkov súťaže sa uskutoční výstava najlepších prác,  preto prosíme všetkých účastníkov o zachovanie originálov.

Upozorňujeme, že obrázky v elektronickej podobe sa prijímajú najneskôr do 24. apríla t.r. Poskytnutie práce je potvrdením súhlasu s podmienkami súťaže, práce sa nevracajú autorom a Veľvyslanectvo smie použiť výsledky súťaže na výstavách a v publikáciách, ktoré organizuje po výstave. Tešíme sa na každú Vašu kresbu, radi privítame nové kreatívne výtvory mladých talentov!

Na Vaše možné otázky odpovie pracovníčka Veľvyslanectva - A.V.Novgorodova (tel: +421 2 544 14 436, email: annanovgorodova2@gmail.com)

S úctou,

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike

 

Уважаемые учителя,

дорогие ребята,

По случаю 75-летия Победы во Второй мировой войне Посольство России в Словакии и Российский центр науки и культуры в г.Братиславе проводят с 6 по 24 апреля с.г. тематический художественный конкурс детского рисунка «Россия моими красками. 75 лет нашей общей Победы».

К участию в нем приглашаются словацкие школьники в возрасте от 6 до 15 лет. С учетом текущей непростой эпидемиологической обстановки просим присылать работы в электронном виде (формат jpg, максимальный объем 1 сообщения – не более 25 МБ) на е-мейл ambasada.rus@gmail.com со следующей информацией:

Фамилия________________________

Имя ____________________________

Возраст _________________________

Школа __________________________

Класс ___________________________

Адрес школы _____________________

Учитель _________________________

Контакты учителя _________________

Название рисунка _________________

Оценка работ будет проводиться в трёх категориях компетентным жюри:

1 категория – участники в возрасте 6-8 лет;

2 категория – участники в возрасте 9-12 лет;

3 категория – участники в возрасте 13-15 лет.

Авторы лучших рисунков в каждой категории получат дипломы и ценные призы. По итогам конкурса планируется выставка лучших работ, поэтому всех участников просим сохранить оригиналы.

Обращаем Ваше внимание, что рисунки в электронном виде принимаются строго до 24 апреля с.г. Присланные работы являются подтверждением согласия с условиями конкурса, они не возвращаются и могут быть использованы Посольством в организуемых по итогам состязания экспозициях и публикациях. Мы будем рады каждому Вашему рисунку, ждем новых творческих открытий юных талантов!

При наличии вопросов их можно задать сотруднику Посольства А.В.Новгородовой (тел.: +421 2 544 14 436, адрес электронной почты: annanovgorodova2@gmail.com).

С уважением,

Посольство Российской Федерации в Словацкой Республике

 

"Rusko mojimi farbičkami. 75 rokov spoločného víťazstva"